SALİM KAYICI

 

SALİM KAYICI

TÜRKİYE KİCK BOKS FEDERASYONU BAŞKANI

Salim KAYICI, 1966 yılı Ankara doğumlu olup Şırnak nüfusuna kayıtlıdır, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi Mezunudur, Halen Türk Standardları Enstitüsü’nde Müşavir olarak görev yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır. İleri derecede İngilizce bilmektedir. 
Spora 11 yaşında taekwondo ile başlamıştır ve taekwondoda siyah kuşak sahibidir, Taekwondo uluslararası hakem ve antrenörü olup kick boksun kurucuları arasında yer almıştır. Aynı zamanda TSE Spor Kulübü’nde uzun yıllar müsabakalara iştirak etmiştir.
1994 yılından itibaren kick boks sporunun değişik kademelerinde görev yapmıştır. Bunlar sırasıyla Kick Boks Merkez Hakem Kurulu Başhakemliği, Genel Koordinatörlük, As Başkanlık, Başkan Vekilliği ve üç dönemdir devam ettiği Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanlık görevleridir.
Yaklaşık iki yıl Dünya Kick Boks Federasyonu’nda (IAKSA) Hakem Kurulu Üyeliği yapmıştır. Kick boksta siyah kuşak sahibidir. Yine kick boksta antrenör ve aynı zamanda A klasman uluslararası hakemdir.
25 Ekim 2011 tarihinde Dünya Kick Boks Organizasyonları Birliği’nce (WAKO) yapılan genel kurul seçimlerinde WAKO Yönetim Kurulu Üyeliği’ne seçilmiştir. 1 Aralık 2013 tarihinde yapılan Wako Avrupa Kick Boks Federasyonu Seçimli Olağan Genel Kurulu'nda “WAKO AVRUPA AS BAŞKANI” seçilmiştir. Son olarak Mart 2015'de İstanbul’da yapılan Wako Yönetim Kurulu toplantısında “WAKO Başkanı” seçilmiştir.ERDİN AYGÜN

 

ERDİN AYGÜN

TÜRKİYE KİCK BOKS FEDERASYONU

Profesyonel Şube Başkanı

1959 Eskişehir doğumlu.

♦♦♦   49 yıllık Spor yaşantısına 1970 yılında Ankara'da önce Judo sonra Taekwon-Do sporuyla başladı.

♦♦♦   1974-1976 yılları arasında Boks sporuyla uğraştı. Şefik Tetik Spor Salonunda Boksör olarak yetişti.. 2001 yılında Boks hakemi oldu 1978 yılında Taekwon-Do antrenörü oldu.1981'de hakem oldu. 1981 yılında Eskişehir'de Dinamik-Do Spor Kulübünü kurdu. Halen bu Kulübün Başkanlığını sürdürmektedir.

♦♦♦      1970 - 1976 yıllarında Taekwon-Do Milli Takım Teknik Direktörlüğü görevlerinde bulunan Koreli Soo Se Cho, 1976-1978 yıllarında, Mr Chang Kwan Kim, 1971-2000 yıllarında Türkiye Milli Takım Teknik Direktörlüğü görevlerinde değişerek görev yapan İsmet İraz ve Aybars Kılıçhan isimli çok kıymetli Hocalardan Taekwon-Do dersleri alarak yetişti.

♦♦♦     Boksta 3 Türkiye Taekwondo'da 7 Türkiye Şampiyonlukları kazandı. Taekwondo Milli Takımı adına uzun yıllar müsabakalara katıldı ve milli sporcu olarak uluslararası dereceler elde etti.

♦♦♦      1989 yılında Taekwon-Do Milli Takım antrenörlüğüne yükseldi. Milli Takım Antrenörlüğü sırasında Milli Takım olarak birçok başarıya imza attı.

♦♦♦    1993 yılında Kick Boks Federasyonu'nu kurmak üzere Yurt içi ve dışında bulunan Spor adına hizmet veren birikimleri olan spor kurum, kuruluşlar ile spor kulüp başkanlarıyla diyaloglar kurarak, Selahattin BIYIKLI ile seminerler tertip ederek Kick Boksun ülkemizdeki alt yapısını düzenledi. 1994 yılında Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Sn. Şükrü ERDEM' in makamında kickboks gösterisi yaparak Sn. Spor Bakanının bu sporu görmesini ve tanımasını sağladı. Sn. Bakanın Kickboks hakkında olumlu görüşler vermesiyle bu spor dalı resmiyetine kavuştu.

♦♦♦     2005 yılına kadar Federasyonun Yönetim Kurulu Üyesi oldu.

♦♦♦     11 Mart 1995 tarihinde Eskişehir Atatürk Spor Salonunda Profesyonel Kick Boks Organizasyonu düzenledi.  Almanya'da yaşayan Dünya Şampiyonu İlhami ÖZDEN ve diğer Dünya Şampiyonlarının katıldığı profesyonel maçları 2000 sporseverin izlediği. ulusal medyanın yoğun ilgi gösterdiği Ülkemizde ilk defa !..düzenlenen"KICKBOXING GALA" ile Eskişehir halkına Profesyonel Kick Boks'u tanıttı

♦♦♦      Türkiye'de uygulanmakta olan  YAZ SPOR OKULLARI ile KIŞ SPOR OKULLARI' nın isim babası ve ilk uygulayıcısı oldu. ( 1996 )

♦♦♦    1981 yılından günümüze kadar değişik branşlarda 7 Dünya Şampiyonu, 7 Dünya 2.si, 6 Avrupa Şampiyonu, 5 Avrupa 2.si, 7 tane 3.'sü ve sayısız uluslar arası şampiyonluklar alan sporcular yetiştirdi. Ulusal ve Uluslar arası dereceler kazanan defalarca milli formayı giyen 95 'i aşkın sporcusu bulunmaktadır.

♦♦♦  2007 yılından günümüze Türkiye Kickboks Federasyonu Profesyonel Şube Baskanı olarak Profesyonel faaliyetlerde Kickboks'a hizmet vermektedir. 

♦♦♦    Ayrıca; Ülkemizde Amatör Kick Boksun gelişmesi için Kick Boks Federasyonu İç Anadolu Bölge Başkanı olarak 2011 yılından beri görevini sürdürmektedir. Siyah Kuşak 8. Dan derecesine sahiptir.

 ORHAN ERGEN

 

ORHAN ERGENNUSRET ÖNCÜ

 

NUSRET ÖNCÜBİROL TOPUZ

 

BİROL TOPUZERSAN TURAN

 

ERSAN TURANAHMET GÜNDÜZ

 

AHMET GÜNDÜZORHAN ÇAVDAR

 

ORHAN ÇAVDAR

1992 'den günümüze kadar Kick Boks yapmaktayım.  Kick Boks  Milli Takım Antrenörü  K - 1  Teknik Kurul Başkan Yardımcısıyım. Amatör Kickboks faaliyetlerimizin yanında  Profesyonel Şube İcra Kurul Üyeliğini sürdürmekteyim. Bir çok Avrupa ve Dünya şampiyonu çıkarmış bir Antrenörüm. Ankara Sincan'da ikamet etmekteyim. Gençlik Spor ve ORÇA fight Club ta faal olarak Antrenörlük yaparak  Ülkemize ve Milli Takıma her sene sporcu kazandırarak spor ve Antrenörlük hayatını aktif olarak devam etmekteyim.ORHAN DOĞAN

 

ORHAN DOĞANİSAM AKGÜL

 

İSAM AKGÜLTALAT AYHAN

 

TALAT AYHANTEOMAN KOZAN

 

TEOMAN KOZAN

Teoman Kozan Yönetmen – Yapımcı – Yönetici
 
Görev Tanımı : Program, Haber ve Naklen Yayın Yönetmeni,    Program Yapımcısı,   TV Yöneticisi, Executive Producer Eğitim  : Gazi Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu    Radyo - Televizyon Bölümü   (1981-1985) Yabancı Dil : İngilizce Doğum Tarih : 22.08.1963, Ankara Medeni Durumu : Evli Askerlik:  : Terhis
 
İş Kariyeri Özet: Üniversite eğitimi sırasında TRT Çocuk Servisi’nde başlayan Yönetmen Yardımcılığı ve Yapım Asistanlığı ile başlayan 25 yıl üzeri deneyim.  Her türlü televizyon programının yapım ve yönetim aşamasında etkin rol. Haber Yönetmenliğinde uzun süreli, farklılıklar yaratan süreç. Program yönetmenliğinde ses getiren nitelikli projeler. Spor Yönetmenliğinde farklı, kendinden söz ettiren programlar. Profesyonel Futbol Maç Yönetmenliği ( Superlig, 1.Lig) Profesyonel Basketbol Maç Yönetmenliği ( Euroleague, TBL) Profesyonel Boks Yönetmenliği ( Sinan Şamil Sam, Selçuk Aydın) Kick Boks – Muay Thai – K1 – MMA Yönetmenlik ve Executive Prodüktörlük Büyük organizasyonlarda yurt içi ve yurt dışı teknik altyapının temini, hazırlanması, uygulanması. Meslekteki bilgi ve deneyimleri içeren notlar, raporlamalar, kitapçıklar hazırlanması ve kurum içi eğitimler. Mesleki kişisel gelişim workshop ve  kişisel eğitim uygulamaları.


      Teoman Kozan   2
 
İş Kariyeri Ayrıntı:
 
1984-1986 TRT Ankara Televizyonu  Çocuk Programları - Prodüktör ve Yönetmen Yardımcısı (Cumartesiden Cumartesiye 3 saatlik çocuk kuşak prg.)
 
1986-1992 TRT Ankara Televizyonu  Resim Seçici,  Digital Video Kurgu, Eğitimci
 
1992-1993 TELEON / STAR TV  Yayın Yönetmeni – Haber Yönetmeni (Almanya) , 
 
STAR TV  Ana Haber Yönetmeni - İstanbul Haber Programları Yönetmenliği
 
1993-1996 SHOW TV Ana Haber Bültenleri ve Haber Programları Şef Yönetmen
 
Ufuk Güldemir ve Mehmet Ali Birand ile  SHOW TV Ana Haber Yönetmeni Reha Muhtar ile ATEŞ HATTI Yönetmeni Reha Muhtar ile SHOW TV Ana Haber Yönetmeni Mehmet Barlas ile PANORAMA Programı Yönetmeni Nurseli idiz ile BAŞ SAYFA Yönetmeni Seçim programları Yönetmenliği   Haber Programları Yönetmenliği
 
1996-2002 CINE5 / SUPERSPORT  Spor Yönetmenliği,  Program Planlama Müdürü, Sorumlu Müdür
 
Murat Murathanoğlu ve İsmet Badem ile ASİST Basketbol Programı Şansal Büyüka ve Ercan Taner ile MAÇ BAŞLIYOR  -Yönetmeni, Ercan Taner, Barbaros Talı, Murat Murathanoğlu, İsmet Badem, Bilgin Gökberk, Feryal Pere, Tunç Kayacı, Ahmet Kurt, Haşim Tündoğan, Dünya Baltacıoğlu, Yiğiter  Uluğ gibi sporun yetkin isimleriyle 30’un üzerinde haftalık spor programı yapımcı ve yönetmenliği, futbol, basketbol, voleybol, tenis karşılaşmalarının canlı yayın yönetmenliği.  Türkiye’nin ilk tematik spor kanalı SuperSport’un kuruluş aşamasından kapanışına kadar yayın planlaması, program koordinasyonu, yurt içi ve yurt dışı naklen spor karşılaşmalarının organizasyonu.     

      Teoman Kozan   3
2002-2004 İSTANBUL TV
 
Yapımcı -Yönetmen – Yapımcı – TV Program Koordinatörü
 
Made in Türkiye -Bilim - Teknoloji, İnovasyon Programı İstanbul Havası – Gezi, İnceleme, turizm, tanıtım programı Kırmızı - Kadın Kuşak Programı,  İstanbul’da Emlak – Reha Medin ile Emlak  Programı,  Teknogıda - Gıda-Sağlık programı,  Yılbaşı Özel eğlence programı Bayram Özel eğlence programları  Arslan Abi – Latenight Show İstanbul Camileri – Belgesel Küt – Reklamcılık programı gibi 15 in üzerinde program yapımcılığı ve yönetmenliği. 


2003-2005 DİGİTURK - LİG TV    Futbol Karşılaşmaları Yönetmenliği
 
Türkiye Futbol Ligi Superlig ve Birinci Lig karşılaşmalarının yönetmenliği  (Freelance ) 
 
2004-2005 SKYTURK  Basketbol Maçları Yönetmenliği

Euroleague ve Suproleague uluslararası basketbol karşılaşmalarının yönetmenliği.
 
2005 – 2008 KANALTÜRK  Yapımcı – Yönetmen – Program Müdür Yardımcılığı
 
Kürşat Başar’ın sunduğu “Kürşat Başar’la”,  Yavuz Bingöl’ün sunduğu “Yavuz Bingöl’le Türküler”,  Hayri Cem’in sunduğu “Renklamlar”,  Duygu Dikmenoğlu’nun sunduğu “Gel de Katılma”  Kanaltürk Lansman Geceleri  gibi canlı yayınların yönetmenliği. Kuşak Program Kadınlar Kulübü  Siyad Ödül Töreni,  Tuncer Necmioğlu Anma Gecesi,  İFA 10. Yıl Ödül gecesi,  Barışa Rock,  Kasetçalar Programı Konserleri (Mor ve Ötesi, Grup84)  Sümer Ezgü’nün sunduğu “Ramazan Geceleri” Sağlık, Magazin, siyasi açık oturum, turizm-gezi tipi pek çok programın yapım ve yönetimi.  
 
      Teoman Kozan   4
2008–2011 FOX TV  Haber ve Spor Şef Yönetmen Fox Ana Haber Bültenleri Şef Yönetmen    Fox Seçim ve Referandum Yayınları Şef Yönetmen   Fox Akşam Haberleri Spor Haberleri Spor Programları  VERKAÇ – TRİBÜN ATEŞİ – FOX FUTBOL- GERÇEK FUTBOL   FOX FUTBOL PAZARI – FOX GOL PAZARI – GÜNDEM FUTBOL   Fox Futbol Müsabakaları Canlı Yayınları TÜRKİYE-BELÇİKA MİLLİ MAÇI – İKİNCİL YAYIN/FATİH TERİM CANLI SOHBET PROGRAMI - BELÇİKA Yurtiçi ve Yurtdışı Ring Sporları Yönetmenliği ve Executive Producer Boks – Muay Thai – Kickboks müsabakaları canlı yayın yönetmenliği GOLDEN GLORY – HOLLANDA MIXFIGHTGALA – ALMANYA BEAST OF THE EAST – HOLLANDA K1 YAYINLARI  - IT’S SHOW TIME TÜRKİYE YAYIN AYAĞI ERGEN RİNG ATEŞİ – TÜRKİYE – YUNANİSTAN RINGMASTERS OLYMPIA – TÜRKİYE UÇAN FIGHT ARENA – TÜRKİYE ARENA BOX PROMOTION – SELÇUK AYDIN BOKS MAÇLARI ARENA BOX PROMOTION – SİNAN ŞAMİL SAM BOKS MAÇLARI   
 
2011-  FREELANCE      Lig Tv Basketbol Program Yönetmenliği   Lig Tv Basketbol Maçları Yönetmenliği   Lig Tv Futbol Maçları Yönetmenliği   Atv-Ahaber-ASpor Türkiye Kupası Futbol Maç Yönetmenliği   Kanaltürk Boks / Kickboks karşılaşmaları Yönetmenliği   Türkiye Basketbol Federasyonu TV Platformu Prodüktör/Yönetmen   ASpor Spor Müsabakaları Canlı Yayın Koordinatörü - Yönetmenligi 

İLETİŞİM : teomankozan@gmail.com  0532 243 90 07   http://www.linkedin.com/pub/teoman-kozan/26/572/167AV.İBRAHİM YALÇIN

 

AV.İBRAHİM YALÇINYAŞAR ABACI

 

YAŞAR ABACI